fbpx

Nepřímá pracovní doba

❓Může učitel odmítnout chodit na porady?
❓Co vše může být náplní nepřímé pedagogické činnosti?
❓Můžu nepřímou činnost dělat doma?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nechte si vzdělávací pětiminutovky zdarma posílat na e-mail.


Vzdělávací pětiminutovka o pracovní době tady.

Článek o pracovní době tady

Marcela Zajícová

Jmenuji se Marcela Zajícová a jsem předškolní pedagog, lektorka a autorka Předškolní poradny. Vzdělávám předškolní pedagogy a pomáhám jim zvýšit profesní sebejistotu.

Mými kurzy a webináři prošly už tisíce spokojených předškolních pedagogů. Ráda budu oporou i vám. Přihlaste se k odběru novinek zdarma, aby vám nic neuniklo. 

Komentáře
 1. Eva napsal:

  spadá do nepřímé činnosti i výzdoba třídy, společných prostor a výzdoba šatny výrobky děti?

  • Určitě ano, během přímé tohle stíhat nejde. 🙂

   • Monika Bambušková napsal:

    Dobrý den, je možné, aby ředitelka MŠ nařídila trávit nepřímou pracovní dobu ve školce? Byla jsem zvyklá dělat přípravy doma. Děkuji

  • Eliška Bártová napsal:

   A co třídní schůzky? Vždy odcházím že školy kolem sedmé večer. Dále mně paní ředitelka posílá na školení a semináře po pracovní době, kdy tyto koncí např. v 18:00 h. Mám v těchto dvou případech nárok na zaplacení přesčasu?

 2. Ivana Stejskalova napsal:

  Jak řešit situaci, kdy je porada po 17h ve dni, kdy mám predplacené cvičeni.

  • Zaměstnavatel by měl poradu oznámit dostatečně předem (dle zákoníku práce). Jste-li menší MŠ, je možná domluva, zkuste se v kolektivu dohodnout na termínu porad. Ale někdy vyjít všem časově vstříc je nemožné.

 3. Nika napsal:

  Dobrý den, je školení nového programu zaměstnavatelem po skončení pracovní doby, když odcházíme domu po ukončení přímé p. činnosti? (nepřímou vykonáváme doma)
  Patří tedy školení zaměstnance do nepřímé pč?

 4. Pavla napsal:

  Prosím, kam spadají aktivity s dětmi a rodiči na školní zahradě odpoledne po pracovní době ? a také dopolední návštěva divadla před nástupem na svou odpolední směnu tzn.musím přijít před svou odpolední směnou o 2 hod dříve
  Děkuji

 5. Eva napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s asistenty pedagoga. Já na plný úvazek jsem ve školce 8 hodin denně, kdežto učitelky méně… Může asistent pedagoga si nepřímou činnost vykonávat doma? Navíc tedy úplně nevím kdy tu nepřímou činnost vykonávám když jsem stále u dětí a s dětmi.
  Děkuji za odpověď

 6. Leona napsal:

  Pokud mám jako AP částečný úvazek, musím se účastnit všech porad? Když končím v 1 a porada je až ve čtvrt na čtyři musím se na poradu vždy vracet? Přes celé město je to prakticky zbytečné jezdit domů. A ztracený čss mi nikdo nezaplatí. Děkuji za odpověď

 7. Jana napsal:

  Dobrý den, dotaz z praxe – má-li učitelka školení na 8 h., do školky nejde. Má-li školení kratší, např. 4 h., jde na část směny – stále je to nepřímá prac. doba? Jak se správně zapíše, pokud není v MŠ, ale na školení (8 h.) – my jsme do Sešitu příchodů.. zapisovaly vždy klasickou prac. dobu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů