Letní provoz v MŠ

🔅Co je letní provoz v MŠ?🔅

Letní provoz je omezení nebo přerušení provozu MŠ v měsíci červenci nebo srpnu (nebo v obou měsících).

✅Omezení provozu – MŠ funguje pouze některé dny nebo určité hodiny (např. do 12 hod apod.)
✅Přerušení provozu – MŠ zcela přeruší provoz např. na týden, měsíc apod.

🥸Jaké povinnosti má ředitel MŠ?🥸

✅Ředitel rozhodne o přerušení/omezení provozu MŠ po projednání se zřizovatelem.

✅Ředitel projedná s řediteli jiných MŠ možnosti a podmínky předškolního vzdělávání dětí v jiných MŠ po dobu omezení nebo přerušení provozu, ale není povinen zajistit náhradní MŠ.

✅Výsledky projednávání (a informace o možnostech a podmínkách vzdělávání v jiné MŠ) vyvěsí spolu s oznámením o omezení nebo přerušení MŠ.

✅Ředitel nemůže zakázat docházku do MŠ určitým skupinám dětí (např. dětem rodičů na rodičovské dovolené, dětem nepracujících rodičů apod.). 

🔒Oznámení o uzavření MŠ🔒

✅Kdy? Minimálně 2 měsíce před plánovaným přerušením nebo omezením provozu.
✅Kde? Na přístupném místě (nástěnky, vývěsky apod.).

💰Úplata💰

✅Pro kalendářní měsíc, v němž je přerušen nebo omezen provoz pro více jak 5 vyučovacích dní, stanoví ředitel výši úplaty, která nesmí přesáhnout poměrnou část stanovené úplaty.

Marcela Zajícová
Jmenuji se Marcela Zajícová a jsem předškolní pedagog. Srozumitelnou formou dávám rodičům a pedagogům odpovědi na otázky “co, kdy, kde a jak” při výchově a vzdělávání předškolních dětí. Zdarma si můžete stáhnout můj e-book Jak vyřídit odklad či předčasné zaškolení. O tom, co váš předškolák (ne)musí umět, než nastoupí do 1. třídy píšu v e-booku Z předškoláka školákem v pohodě a s úsměvem. Předškolní pedagogové ocení e-book Průvodce legislativou pro pedagogy MŠ. Zajímá-li vás téma školní zralosti, mám pro vás webinář a kurz o školní zralosti. Kontaktovat mě můžete na e-mailu info@predskolniporadna.cz. Zůstaňme v kontaktu - nechte se polapit do sítí Předškolní poradny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů