Dodatečný odklad

Může se stát, že se u žáka během 1. pololetí 1. třídy projeví, že je nedostatečně tělesně nebo duševně vyspělý zvládat nároky školní docházky.

Co pak?

Ředitel ZŠ může žákovi dodatečně odložit začátek plnění povinné školní docházky na následující školní rok. Není potřeba vyjádření “poradny”(školského poradenského zařízení).

Takto dodatečně odložit školní docházku jde i u dětí, které už jednou měly „klasický“ odklad.

Rodič s tímto dodatečným odkladem musí souhlasit.

Lidově řečeno se “dítě vrátí do školky” a opět začíná plnit povinné předškolní vzdělávání, tzn. rodič musí dítě zapsat do MŠ.

Více informací o odkladu školní docházky v článku Odklad školní docházky

Marcela Zajícová
Jmenuji se Marcela Zajícová a jsem předškolní pedagog. Srozumitelnou formou dávám rodičům a pedagogům odpovědi na otázky “co, kdy, kde a jak” při výchově a vzdělávání předškolních dětí. Zdarma si můžete stáhnout můj e-book Jak vyřídit odklad či předčasné zaškolení. O tom, co váš předškolák (ne)musí umět, než nastoupí do 1. třídy píšu v e-booku Z předškoláka školákem v pohodě a s úsměvem. Předškolní pedagogové ocení e-book Průvodce legislativou pro pedagogy MŠ. Zajímá-li vás téma školní zralosti, mám pro vás webinář a kurz o školní zralosti. Kontaktovat mě můžete na e-mailu info@predskolniporadna.cz. Zůstaňme v kontaktu - nechte se polapit do sítí Předškolní poradny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů