Koronavirové zápisy do základních škol

Článek reflektuje zápisy v roce 2021, vše se ještě může změnit a může být jinak. Však víme…

Zápisy do ZŠ v dubnu 2021

Zápisy do ZŠ probíhají v rozmezí od 1. do 30. dubna 2021. Konkrétní termín zápisu v konkrétní ZŠ stanoví ředitel školy v rámci tohoto období – sledujte tedy webové stránky ZŠ.

Formální a motivační část zápisu

Zápis do ZŠ se skládá z formálnímotivační části.

Formální část

Během formální části se vyřeší potřebné „papíry“. Je možné potřebné dokumenty doručit:

  • prostřednictvím datové schránky,
  • emailem s elektronickým podpisem (nestačí „obyčejný“ email),
  • poštou,
  • osobním podáním ve škole.

Motivační část

Během motivační části dítě plní různé úkolky. Tato motivační část není (a v minulých letech nebyla) pro děti povinná. Je možné tuto motivační část realizovat on-line.

Zapsat dítě do školy bez jeho přítomnosti lze už několik let, ale téměř se o této možnosti nevědělo a jen málo rodičů ji využívalo.

Odklad školní docházky

Jak vyřídit odklad školní docházky se dozvíte v e-booku zdarma Jak vyřídit odklad či předčasné zaškolení.

Činnost školských poradenských zařízení (pedagogicko-psychologických poraden a speciálně pedagogických center) není krizovými opatřeními plošně přerušena.

Chcete, vědět, co všechno Váš předškolák (ne)musí umět, než nastoupí do základní školy? Čtěte e-book Z předškoláka školákem v pohodě a s úsměvem.

Informace k zápisům do ZŠ pro školní rok 2021/2022 z dílny MŠMT jsou ZDE.

Marcela Zajícová
Jmenuji se Marcela Zajícová a jsem předškolní pedagog. Srozumitelnou formou dávám rodičům a pedagogům odpovědi na otázky “co, kdy, kde a jak” při výchově a vzdělávání předškolních dětí. Zdarma si můžete stáhnout můj e-book Jak vyřídit odklad či předčasné zaškolení. O tom, co váš předškolák (ne)musí umět, než nastoupí do 1. třídy píšu v e-booku Z předškoláka školákem v pohodě a s úsměvem. Předškolní pedagogové ocení e-book Průvodce legislativou pro pedagogy MŠ. Zajímá-li vás téma školní zralosti, mám pro vás webinář a kurz o školní zralosti. Kontaktovat mě můžete na e-mailu info@predskolniporadna.cz. Zůstaňme v kontaktu - nechte se polapit do sítí Předškolní poradny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů