Koronavirové zápisy do základních škol

Článek reflektuje zápisy v roce 2020.

Vše, na co jsme byli zvyklí, se v posledních dnech mění prakticky z minuty na minutu. Nejinak je tomu i se zápisy do základních škol, které budou letos poprvé probíhat BEZ PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ.

Zapsat dítě do školy bez jeho přítomnosti lze už několik let, ale téměř se o této možnosti neví a jen málo rodičů ji využívá. (Podrobněji o tom píšu v eBooku Kdy je správný čas nastoupit do základní školy, který si můžete ZDARMA stáhnout ZDE.)

Spousta dětí se k zápisu těší a zápis do ZŠ je velkou rodinnou událostí. Letošní předškoláčci ho však v této klasické podobě nezažijí.

Obvyklý zápis do základní školy se skládá z „formální“„motivační“ části.

  1. Během formální části se vyřeší potřebné „papíry“ (viz eBook zdarma Kdy je správný čas nastoupit do základní školy).
  2. Během motivační části dítě plní různé úkolky. Tato motivační část není (a v minulých letech nebyla) povinná a letos se neuskuteční vůbec.

(Samozřejmě může nastat situace, kdy školy uspořádají po ukončení mimořádné situace setkání pro děti a rodiče budoucích prvňáčků. To vše záleží na vývoji situace a těžko nyní předvídat.)

Zápisy v dubnu 2020

Zápisy do ZŠ budou probíhat v rozmezí od 1. do 30. dubna. Sledujte konkrétní termín na webu Vaší základní školy.

Je doporučeno podání žádosti bez osobní přítomnosti. Jak tedy?

  • Prostřednictvím datové schránky,
  • emailem s elektronickým podpisem (nestačí „obyčejný“ email),
  • poštou.

Dle konkrétní situace bude možné žádost podat i osobně.

Bližší informace například zde na stránkách MŠMT.

Chcete, vědět, co všechno Váš předškolák (ne)musí umět, než nastoupí do základní školy? Čtěte eBook Z předškoláka školákem v pohodě a s úsměvem.

Aktuální informace sledujte ve facebookové skupině Předškolní poradna nebo na Instagramu .

Marcela Zajícová
Jmenuji se Marcela Zajícová a jsem předškolní pedagog. Srozumitelnou formou dávám rodičům a pedagogům odpovědi na otázky “co, kdy, kde a jak” při výchově a vzdělávání předškolních dětí. Více informací o mně se můžete dočíst zde. Zdarma si můžete stáhnout můj e-book Jak vyřídit odklad či předčasné zaškolení. O tom, co váš předškolák (ne)musí umět, než nastoupí do 1. třídy píšu v e-booku Z předškoláka školákem v pohodě a s úsměvem. Předškolní pedagogové ocení e-book Průvodce legislativou pro pedagogy MŠ. Kontaktovat mě můžete na e-mailu info@predskolniporadna.cz. Zůstaňme v kontaktu - nechte se polapit do sítí Předškolní poradny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.