Koronavirové zápisy do mateřských škol

Článek reflektuje zápisy v roce 2021.

O koronavirových zápisech do základních škol píšu zde

Ještě stále máte chvíli čas vybírat vhodné předškolní zařízení. V následujícím textu se věnuji zápisům do tzv. státních MŠ.

Kdy proběhne zápis do MŠ?

Od 2. do 16. května 2021

Zápisy do MŠ proběhnou od 2. do 16. května 2021. Sledujte konkrétní termín zápisu ve vámi vybrané MŠ. Obvykle bývá termín uveden na webu MŠ, zřizovatele (obvykle obce), obecních vývěskách atp.

Jak proběhne zápis do MŠ?

Přihlášku k předškolnímu vzdělávání s přílohami do MŠ doručte:

 • datovou schránkou (číslo datové schránky školy najdete na webu MŠ),
 • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nestačí obyčejný e-mail),
 • poštou,
 • osobně.

Co vše odeslat?

Přihlášku a přílohy

Přihlášku najdete zpravidla na stránkách Vaší MŠ.

Přílohy:

Mohlo by se hodit:

Informace k zápisům do MŠ z dílny MŠMT jsou ZDE

Marcela Zajícová
Jmenuji se Marcela Zajícová a jsem předškolní pedagog. Srozumitelnou formou dávám rodičům a pedagogům odpovědi na otázky “co, kdy, kde a jak” při výchově a vzdělávání předškolních dětí. Zdarma si můžete stáhnout můj e-book Jak vyřídit odklad či předčasné zaškolení. O tom, co váš předškolák (ne)musí umět, než nastoupí do 1. třídy píšu v e-booku Z předškoláka školákem v pohodě a s úsměvem. Předškolní pedagogové ocení e-book Průvodce legislativou pro pedagogy MŠ. Zajímá-li vás téma školní zralosti, mám pro vás webinář a kurz o školní zralosti. Kontaktovat mě můžete na e-mailu info@predskolniporadna.cz. Zůstaňme v kontaktu - nechte se polapit do sítí Předškolní poradny.
Komentáře
 1. Iveta Vančurová napsal:

  Milá paní Zajícová, dobrý den,
  nejprve bych Vám ráda poděkovala za Vámi zaslané publikace. Jsou super, parádně a srozumitelně vypracované, přehledné…, prostě jste šikovná. Neustále se jimi prodírám, zvláště v době home ofiice a v mé karanténě. Ráda bych se zeptala na jednu informaci. V únoru naši mateřskou školu navštívila pracovnice PPP z důvodu screeningu školní zralosti. Daly jsme se do řeči a upozornila mne na to, že pokud má dítě individuální vzdělávání, kromě žádosti zákonného zástupce musí být vyjádření (souhlas) PPP o tomto vzdělávání, o který požádá sám zákonný zástupce. Proto bych se ráda zeptala přímo Vás. Nikde jsem tuto informaci nenalezla. Poradíte mi, prosím? Jedno takové děcko s individálem mám letošní rok ve školce, ráda bych měla vše v pořádku, byť se blíží konec školního roku…

  Děkuji Vám a nadále Vás budu sledovat. Vždy se těším na další Vaše e-maily. S pozdravem Iveta Vančurová

  • Marcela Zajícová napsal:

   Dobrý den, paní Vančurová,
   děkuji za milou zprávu. 🙂 V tomto se strašně často chybuje 🙂 V MŠ rodiče individuální vzdělávání pouze oznamují a ředitel „vždy vyhoví“. Není potřeba dokládat vyjádřením PPP. Ale u ZŠ je to jinak.
   Pokud chce rodič pro své dítě zvolit individuální vzdělávání na ZŠ, žádá (a záleží na řediteli, zda žádosti vyhoví). Tuto žádost rodič dokládá VYJÁDŘENÍM (nikoli souhlasem) školského poradenského zařízení (PPP nebo SPC). Teoreticky je možné, že PPP do vyjádření napíše, že IV nedoporučuje a přesto může ředitel ZŠ IV povolit.
   Nedávno jsem k tomu napsala článek zde: https://predskolniporadna.cz/jak-vyridit-domaci-vzdelavani/ Vše je ve školském zákoně § 34b a 41.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů